Програмска структура Фестивала осмишљена је кроз низ радионица, експеримената, предавања, приказа нових наставних метода и продуката рада који су конципирани око бриге о животној средини. Само здрава животна средина је основ за очување егзистенције човека, здравог развоја друштва и битан је фактор за достизање неопходног квалитета живота. Видели смо га у циркуларној економији – економском систем затворене петље, по угледу на природу који је усмерен на уклањање отпада, загађења и емисије угљеника. Идеја је да свако у оквиру своје струке и подручја науке на одабраним и усаглашеним научним проблемима проба да да свој допринос у њиховом решавању али кроз један мултидисциплинарни приступ. Реализатори свих програма и активности су ученици уз волонтерску и менторску подршку њихових наставника и родитеља. Фестивал науке ,,Дај(т)е се на знање" је организован по 11 пут уз учешће образовних институција које су окупљене око јединствене идеје - популаризације науке. Преко 200 ученика Прве крагујевачке гимназије и њихових наставника реализовало је бројне експерименте, радионице и презентације. Придружили су им се и средњошколци из Економске школе, Средње стручне школе и основци школе Трећи крагујевачки батаљон из Крагујевца.. Модернизација у свету високог образовања, представљена је кроз презентације многих факултета Универзитета у Крагујевцу, као што су ПМФ (сви институти), Факултет инжењерских наука и Економски факултет али и Агрономски факултет и Технолошки факултет из Чачка, и Географски факултет из Београда. Били смо домаћини и Природњачком центру из Свилајнца.
Фестивал је замишљен као својеврсна симбиоза наученог у теорији и реализација стеченог знања у пракси. Желели смо да откријемо шта чинимо или можемо да учинимо у покушају да спасемо сопствени дом –планету Земљу. Учионице Прве крагујевачке гимназије али и простор Парка науке, за време фестивала претворили смо у лабораторије у којима су се реализовали разни експерименти, одржана су предавања на тему циркуларне економије, перформанси и презентације из различитих научних области са циљем да научимо како да сви заједно сносимо одговорност за будућност наше планете. Потрудили смо се да објаснимо начине како уместо да постанемо део проблема, покушамо да постанемо део његовог трајног решења.
Овим фестивалом смо младим људима пружили могућност да испоље своје креативне, професионалне и предузетничке потенцијале кроз циркуларну економију у различитим сегментима наших живота као што су: циркуларна мода, преиспитивање пластике, циркуларна економија за паметне телефоне и електронске уређаје, роботика и циркуларна економија, електронски отпад и циркуларна економија, циркуларна економије хране у градовима, борба против климатских промена путем циркуларне економије, енергетска ефикасност.