Календар  активности за упис у  7. разред  за школску 2017/2018 годину биће накнадно објављен.

Пријава за полагање пријемног испита.

Општи услови за упис

Прва крагујевачка гимназија  остварује  наставни  план и програм за ученике седмог и осмог разреда основног образовања и васпитања обдарене за математику. Ова одељења су предвиђена за даровите ученике из математике, физике и информатике.

И ове школске године уписаће се 25 ученика седмог разреда .

Ученици ових одељења раде по Плану и програму за ученике седмог и осмог разреда основног образовања и васпитања обдарене за математику.

Избор ученика при упису у седми разред врши се на основу успеха ученика на такмичењима из математике у организацији Друштва математичара Србије и Министарства просвете, науке и технолошког развоја; резултата теста способности за утврђивање даровитости из математике и успеха ученика у претходном школовању. После завршеног основног образовања  ови ученици равноправно са осталим ученицима, конкуришу за даље школовање.

На испит треба понети ђачку књижицу (у којој се налази фотографија  која је оверена од стране основне школе) и прибор за писање(оловка, гумица и хемијска оловка која пише плаво).

Време за рад је 90 минута.

Тест се састоји из 8 задатака. Сваки задатак вреди 10 поена и ученик на тесту може да освоји максимално 80 поена.

У сваком задатку је понуђено пет одговора (A, B, C, D, E) од којих је само један тачан. У случају да ученик не уме да реши задатак, треба да заокружи слово N.

• Сваки тачно решени задатак доноси 10 поена.
  • Погрешан одговор доноси -1 поен.
  • Заокруживање N не доноси ни позитивне ни негативне поене.
  • У случају заокруживања више од једног одговора, као и у случају да се не заокружи ниједан одговор добија се -2 поена.

Критеријуми за упис у седми разред

За упис у седми разред ранг листа пријављених ученика се формира на основу:

1. Резултата теста способности који се састоји из израде теста из математике. На тесту способности ученик може да оствари максимално 80 бодова (8 задатака x 10 поена).

2. Успеха на такмичењима из математике у шестом разреду која организују Друштво математичара Србије и Министарство просвете, науке и технолошког развоја, тако што се ученику који је освојио:

• I награду на Државном такмичењу додељује 40 бодова,
  • II награду на Државном такмичењу додељује 35 бодова,
  • III награду на Државном такмичењу додељује 30 бодова.
  • I награду на Регионалном такмичењу додељује 20 бодова,
  • II награду на Регионалном такмичењу додељује 15 бодова,
  • III награду на Регионалном такмичењу додељује 10 бодова.

3. Општег успеха од V до VI разреда основне школе и оцена из математике у петом и шестом разреду тако што се саберу оцене из математике на крају петог и шестог разреда и општи успех (заокружен на две децимале) остварен на крају петог и шестог разреда  - ученик може  да освоји највише 20 поена

Првих 25 ученика на ранг листи се прима у одељење седмог разреда.