Календар активности за упис у Одељење обдарених ученика математичке гимназије за школску 2016/2017 годину

1. 20 и 23.05.2016. Пријављивање ученика за полагање пријемног испита (код секретара школе)
2.

4.06.2016.

од 10 – 12 ч

Пријемни испит за упис у I разред математичке гимназије
4. 08.06.2016. Прелиминарни резултати пријемнog испита
5. 09.06.2016. Пријем жалби и решавање по жалбама кандидата који су полагали пријемнi испит
6. 10.06.2016. Коначни резултати пријемнoг испита

Пријава за полагање пријемног испита.

Део Правилника за упис ученика у средњу школу:

Упис у математичку гимназију и одељење

Члан 23.

За упис у математичку гимназију и одељење кандидат полаже пријемни испит на коме решава тест из математике.

Тест из става 1. овог члана полаже се по програму основне школе.

Члан 24.

Кандидат за упис у математичку гимназију и одељење може да оствари највише 240 бодова на тесту из математике.

Члан 25.

Кандидат за упис у математичку гимназију и одељење положио је пријемни испит ако је остварио најмање 60 бодова на тесту из математике.

Члан 26.

Такмичење ученика основне школе које је од значаја за упис у математичку гимназију и одељење, у смислу овог правилника, јесте такмичење из математике.

Стручно друштво и други организатори такмичења из става 1. овог члана је:

1) за математику – Друштво математичара Србије (Такмичење ученика основних школа из математике).

Кандидату, који је освојио прво, друго или треће место на републичком такмичењу из математике у VIII разреду основне школе, додељује се 120 бодова за прво место, 100 бодова за друго место и 80 бодова за треће место.

Члан 27.

Када већи број кандидата од броја предвиђеног за упис у математичку гимназију и одељење оствари исти број бодова, предност у рангирању, до броја предвиђеног за упис, има кандидат који је:

– носилац Дипломе „Вук Караџић”,

– остварио већи укупан број бодова на пријемном испиту,

– освојио већи укупан број бодова на завршном испиту.

Измена правилника од 11.06.2016