Фабрика снова

Иза великих уметника остају велика дела. Управо то, показала је и позната крагујевачка новинарка и песникиња Ивана Ретас. Промоцијом њене збирке песама "Фабрика снова" , 8. октобра, отворена је јесења сезона у клубу "Видосав". У овом необичном догађају о свакодневници и сновима уметнице говорили су: Комшија, Раме за плакање и Стручна јавност. Промоцији су, поред бројних угледних Крагујевчана и људи из књижевне бранше, присуствовали и гимназијалци са својим професором Мариом Бађком. Све је започето премијерним приказивањем филма "Метаморфоза уметника" у којем је Ивана показала и своје редитељске способности. Заљубљеници у лепу реч потом су имали прилику да чују стихове из Иванине десете књиге, која представља круну дугогодишњег рада. Свој таленат показали су рецитатори И3. Публика је уживала у тактовима омиљених домаћих песама које су изводили ученици ИИ3. Атмосферу су употпуниле и чланице Новинарске секције и ученице ИИИ1, говорећи о жени због које су сви били ту. На крају, вођена аплаузом, на сцену је ступила и ауторка збирке. Похвале су се ређале једна за другом. Гимназијалци су поново заједно сањали.

Бојана Луковић III-1
Маша Марковић III-1