Обука из математике и програмирања за ученике основних  и средњих  школа

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и „Центар за младе таленте „ Нови Сад потписали су Меморандум о сарадњи за организовање бесплатних онлајн обука из математике и програмирања за ученике основних  и средњих  школа . Меморандум су потписали министар Младен Шарчевић и управитељ Фондације Радивоје Стојковић. Онлајн обуке ће бити организоване током школске 2017/2018. године а један од примарних циљева је подизање нивоа знања математике за ученике 5,6,7. и 8. разреда  основне школе, који би допринео лакшој и бољој припреми за упис у средњу школу. Ученицима основних и средњих школа се кроз овакве обуке пружа могућност стицања широког знања из области математике и програмирања што представља својеврсну припрему за све будуће студенте електротехнике, информатике и математике за брже и лакше усвајање градива на факултету. Програм и материјале за обуку сачинила је Фондација „Центар за младе таленте „ уз помоћ професора математике са Природно-математичког факултета и Факултета техничких наука, Универзитета у Новом Саду и професора средњих школа. Предвиђено време трајања онлајн обуке је 1,5 до 2 часа недељно током школске године. Фондација већ шест година организује наставу у циљу доприноса развоју теоријских и практичних знања из математике и програмирања.

Фондација „Центар за младе таленте „ из Новог Сада организује следеће онлајн курсеве:

1. ONLINEA- курс из математике намењен ученицима 5. и 6. разреда основних школа и припреме за упис намењен ученицима 7. и 8. разреда  за упис у специјална одељења разреда математичких гимназија
  2. ONLINEB – курс из математике намењен ученицима 7. и 8. разреда  основних школа ради подизања знања из математике и припреме за упис у средње школе
  3. PMUFO – курс из математике намењен ученицима III и  IV разреда средњих школа ради припреме за матуру и упис на факултете техничких и природно-математичких наука
  4. Основни- курс из програмирања за све ученике који желе да савладају структурирано програмирање у програмском језику C
  5. C++- курс из програмирања за све ученике који желе да савладају објектно орјентисано програмирање  у програмском језику C++.

Упис се обавља пријавом (регистрацијом) преко линка регистрација : (www.cmt.edu.rs/CMTOnlineRegistration/Register.html).

Посебних услова за пријављивање нема. Упис за све курсеве је у току. Поред часова полазницима ће бити на располагању и писани материјал преко сајта Фондације :

skola.jpg