Ко је на мрежи: један гост и нема пријављених чланова

05. Април, извештај

Петог дана сусрета су такође одржане 3 представе.

Прва представа у изведби гимназије из Соко бање, „Штребери“ била је инспирисана истоименом серијом. Имала је трајање једне до две епизоде и приказала нам је најпознатије ликове: Шелдона, Пени, Ленарда, Хауарда, Раџа... Пени покушава да научи физику како би изненадила свог дечка паметњаковића. Шелдон налази девојку на интернету са којом планира да има дете јер имају добар „потенцијал за генија“. Али ствари не испадну увек као што су они замислили.

Друга представа „A night in Montrose” у изведби гимназије из Шабца издвојила се по томе што је била једина представа на енглеском. Приказан је Ангус Мек Дракула, вампир који живи са својим слугом у замку. Били су обучени у шкотске народне ношње, а „страшан“ вампир Ангус је такође имао плаву афро перику. Онда се у све то убаци филмска екипа која ће снимити вампирски филм, не знајући да је Ангус заправо прави вампир.

Трећа представа била је инспирисана истоименим филмом „Сабирни центар“. Ученици гимназије из Ваљева приказали су нам загробни живот једног професора у „Чистилишту“ тј. Сабирном центру. Тамо се он сусреће са својим пријатељима који су умрли, а нису рекли све што су имали. На врхунцу представе професор се буди из коме, његово срце почиње поново да куца и он преноси речи својих мртвих пријатеља њиховим породицама. Представа је одлично урађена, од стране многих сматрана за једну од најбољих до сада. Једина замерка била је што су старији глумци тумачили главне улоге, с обзиром да је ово аматерско тамкичење средњошколаца.

skola.jpg