Извештај 04. април

Три представе изведене су за 3. дан сусрета.

Прва представа, „Важно је звати се Ернест“  извели су ученици пожешке гимназије.  Представа нам даје слику енглеског друштва 19. века  и са једне стране даје велику критику  истог. Представа је говорила о  човеку који не зна свој идентитет и лажно се представља као Ернест да би у завршној сцени схватио да то заправо и јесте његово име.

Другу представу, „Љубавно писмо“ извели су ученици митровачке гимназије. Ова комедија Косте Трифковића говорила је о томе каква збрка може да настане ако се једно љубавно писмо пронађе у погрешном џепу.

Трећу предтсаву одиграли су гимназијалци из Вршца. Предтава „У коме је проблем“  почела са  на први поглед, наивним тинејџерским мукама. Како је даље текла, упознавали смо се са различитим личностима из тог друштва и  са њиховим озбиљним проблемима. Врхунац представе чинили су појединачни монолози сваког од њих. Изразили су своје најдубље патње у јако емотивној атмосфери и дали јаку критику и осуду на друштво данашњице.

ljubavno pismo 1

ernest 3