Поштовани,
Прва крагујевачка гимназија Вас позива да узмете учешће на фестивалу науке „Дај(т)е се на знање!“ који ће се одржати 17. марта 2017. у просторијама Прве крагујевачке гимназије. Позивамо професоре да са својим ученицима осмисле и прикажу експерименте чиме би помогли популаризацију науке у оквиру пет предложених тематских целина, а то су:
а) КЊИГА
б) ЧОВЕК И ЗДРАВ ЖИВОТ
ц) СТАНОВАЊЕ
д) ОСЦИЛАЦИЈЕ
е) БОЈА
Очекујемо Ваш одговор на е-маил: дајтесеназнање@гмаил.цом до 20. фебруара 2017.год. као и списак учесника и кратак опис демонстрационог огледа који желите да покажете. Ученички огледи ће бити разврстани по категоријама и тематским целинама као и на основу узраста ученика. У оквиру сваке категорије бира ће се најбољи оглед.
Овом приликом расписујемо конкурсе за:
1. Најбољи ученички демонстрациони оглед
2. Најбољу ученичку фотографију природне појаве коју је наука објаснила или покушава да објасни, такође у оквиру тематских целина. Фотографије ће бити изложене на фестивалу у оквиру изложбе „Чиста петица“.
Фотографије за конкурс треба доставити на адресу школе до 6. марта 2017.године.
У оквиру фестивала наставници могу узети учешће на Конференцији „У сусрет потребама и очекивањима даровитих ученика”.
У оквиру Фестивала биће одржано такмичење из ЛЕГО робота, а детаљније информације можете погледати у прилогу.

Надамо се сарадњи
Срдачан поздрав