Фестивал се одржава на Београдском Сајму, где су у халама организоване презентације свих научних дисциплина, како природних, техничких, тако и медицинских и социјално друштвених области. Ове године је за посету ове манифестације обезбеђен термин у суботу (од стране организатора из Београда) 17. 12. 2016. године. Планиран је полазак из Крагујевца у 11h, са паркинга код ,,Рода центра”,  улазак на Фестивал Науке у 13h. За овогодишњу посету пријавило се око 200 ученика ( VII, VIII, I, II, III, IV разреда),  16 професора различитих предмета. Ове године је посебна прилика и част да  наши ученици учествују у програму рада Фестивала, а то су Електронска секција за примењену физику , математику и информатику, као и ученици у сарадњи са професорком хемије Мицом Ђоровић Станојевић , који ће извести перформанс о Периодном систему елемената.  Након посете Фестивалу од  18и30h предвиђено је слободно време и полазак за Крагујевац са паркинга Ушће у 21и30h.

Надамо се да ће научни садржаји овог фестивала обогатити  знање наших ученика,  да ће им дати још већу мотивацију за научно истраживачки рад и да ће својим идејама  допринети и Фестивалу науке који ће се крајем фебруара одржати у нашој школи.

Председник Стручног  већа физике

Ана Марковић